Üdvözlöm

12 éves lehettem amikor szüleimtől ajándékba kaptam egy 16mm-es Meoclub vetítőgépet. A géphez egy kis filmszalagot kaptam, édesapám pedig megmutatta, hogy is működik ez a varázslatos szerkezet. Besötétitettük a szobát és barátaimnak megkezdődött a vetítés. Olyan fantasztikus volt a hangulat, ahogy a gépben a film peregni kezdett, a gép pedig a meleg lámpa hatására semmire sem hasonlító illatot árasztott, hogy ez a varázs megváltoztatta addigi kis életemet. Már gyerekként sikerült bekerülnöm régi mozik gépházába és később sikeres mozigépész vizsgát tennem. A gyerekkori játék végül munkává, hivatássá és szenvedéllyé vált, a kis vetítőgépet pedig nagy telepített vetítőgépek követték. Számos gépet, mozis relikviát szó szerint a méhből, padlásról az enyészet markából mentettem meg, remélve, hogy később gyerekeimnek és az utókornak megmarad. Ezzel a kis honlappal szeretném bemutatni a ma már több mint 100 gépet és egyéb mozitörténeti ritkaságot magában foglaló gyűjteményt, és ismertetni az ezzel kapcsolatos érdekességeket. Remélem, hogy kollégáimon és a szakavatott embereken kívül a laikus olvasónak és látogatónak is tudok érdekességekkel szolgálni, így kívánok jó szórakozást a mozigépek világában való utazáshoz. Rácsik Dezső István vetítőgépész.

Címkék

A címkék listája üres.

Kérdések a vetítőgépekkel kapcsolatban

Dátum: 2023.06.09

Feladó: BOROSS LÁSZLÓ

Tárgy: Eladó mozigépek

Van két ELMO mozigépem:
F16-250HL
ST-800
Mindkettő jó állapotban működőképesek.
Kérdésem, hogy tudna segíteni az értékesítésében vagy esetleg Önt is érdekelné?
Üdvözlettel
Boross László

Dátum: 2020.04.29

Feladó: Dongó József

Tárgy: 06304987378

Nekem is van egy mozigép eladó, ha érdekel hívj fel

Dátum: 2015.12.28

Feladó: Simon Róbert

Tárgy: 70mm-es kérdés

Szia Dezső!
Csak kérdezem, hogy az Aljas Nyolcas Tarantino filmet nem lehetne megnézni valami formában??? Köszönöm előre is és minden jót!

Dátum: 2014.01.28

Feladó: horváth károly

Tárgy: szalagbef

üzés fortélya

Új hozzászólás hozzáadása

Hírlevél

Hírlevélre való feliratkozás

Címkék

A címkék listája üres.

Újdonságok

Információ látogatók számára

2012.01.14 18:57
Amennyiben rendelkezik valamilyen már Önnek nem szükséges vetítőgéppel, vagy mozitechnikai eszközzel és úgy érzi, hogy szívesen ajánlaná fel a gyűjtemény számára, úgy sok szerettel várom megkeresését. Kérdésekre amennyiben lehetőségem engedi, szívesen válaszolok.

A honlap üzembe lett helyezve

2012.01.14 18:56
Célom, hogy folyamatosan feltöltsem és bemutassam a régi mozigépek működését, sajátosságait és érdekességeit, valamint, hogy bemutassam ezt a különleges, ma már egyre inkább feledésbe merülő szakma rejtelmeit.